Reklama

Kontrola ciężarówki. Kierowca dostał trzy mandaty m.in. za zatruwanie powietrza (video)

fot. WITD Poznań

Kontrola przeprowadzona została na drodze krajowej nr 10.

11 lutego na odcinku drogi krajowej numer dziesięć inspektorzy z pilskiego oddziału inspekcji zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym kierowca wykonywał na rzecz polskiego przewoźnika krajowy przewóz materiałów niebezpiecznych w postaci nawozu z azotanem amonu.

Na początku sprawdzania pojazdu ujawnione zostały nieprawidłowości dotyczące wyposażenia w sprzęt przeciwpożarowy. Brakowało gaśnic wymaganych przy tego typu przewozie. Ponadto 24-tonowy ładunek w liczbie 48 opakowań typu Big Bag nie został w żaden sposób zabezpieczony przed zmianą położenia na naczepie. Dalsza kontrola stanu technicznego wykazała podłączenie do układu selektywnej redukcji katalitycznej spalin (SCR) urządzenia fałszującego jego prawidłową pracę. Zamiast płynu AdBlue zawierającego wodny roztwór mocznika, który podczas redukcji katalitycznej rozkłada szkodliwe dla środowiska tlenki azotu na azot i wodę, zamontowany był emulator, czyli układ elektroniczny fałszujący wskazania układu oczyszczania spalin - informują inspektorzy WITD w Poznaniu.

Podczas kontroli na kierowcę nałożono trzy mandaty karne w łącznej wysokości 750 złotych, a wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 1500 złotych.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
11.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro